Laisvalaikis/Pomėgiai,  Turizmas/Kelionės

Pinigų apsauga kelionės metu

pinigu apsaugaNusprendę pailsėti užsienio šalyje, vis dažniau pagalvojame apie kelionėms skirtų pinigų saugumą. Siekdami išvengti rūpesčių, privalote pagalvoti apie tai, kiek grynųjų pinigų turėsite su savimi, kur laikysite jų perteklių ir slėpsite santaupas. Tiesa, daugelis viešbučių siūlo optimaliausią problemos sprendimą – kambariuose yra įrengtas seifas, į kurį galite sudėti ne tik pinigus, bet ir kreditines korteles ar papuošalus. Tai puikus sprendimas turistams, nusprendusiems ilgesnį laiką pasisvečiuoti viename mieste. Tačiau, ką daryti tuo atveju, jei kasdien nakvojate naujoje vietoje arba didžiąją dienos dalį praleidžiate keliaudami, todėl visas santaupas norite turėti su savimi?

Pats paprasčiausias ir saugiausias būdas nešioti pinigus yra atsiskaitymas kortele arba pinigų išgryninimas bankomate. Vis dėlto viskas nėra taip paprasta kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio – jūsų banko kortelę priims ne visos parduotuvės, o už pinigų gryninimą iš jūsų bus pareikalauta papildomų mokesčių (paprastai šie mokesčiai siekia apie 2–2,5 proc. nuimamos grynųjų pinigų sumos). Jei jūsų finansai riboti, šis sprendimas neatitiks jūsų lūkesčių.

Kitas sprendimas – pasiimti tiek pinigų, kiek jums reikės tą dieną. Pagalvokite, ką ketinate pirkti, kur ketinate valgyti, kokius suvenyrus parsivešite – pasiimkite numatytiems darbams skiriamą pinigų sumą. Likusius pinigus tegul saugo patikimas seifas, įmontuotas jūsų viešbučio kambaryje ar automobilyje (nepamirškite automobilio palikti saugojamoje transporto priemonių stovėjimo aikštelėje). Beje, skaičiavimas itin naudingas ribotų finansinių galimybių keliautojams – taip jums pavyks išvengti papildomų išlaidų, o visi pirkiniai bus apgalvoto sprendimo rezultatas. Nepamirškite kišenvagių – jei norite išsaugoti savo pinigus, laikykite juos atskirose kišenėse – turėkite šiek tiek pinigų piniginėje, galinėje kelnių kišenėje ir švarko vidinėje pusėje. Tai padės išvengti didesnių nuostolių. Patyrę keliautojai pataria pinigus perskirti į dvi dalis – dalį santaupų turėkite elektroninėje kortelėje, kitą dalį laikykite piniginėje.

Visuomet turėkite tos šalies pinigų, į kurią ketinate vykti. Taip išvengsite bereikalingų rūpesčių. Tiesa, objektyviai įvertinkite pinigų konvertavimo rodiklius – nors kai kuriais atvejais rekomenduojama vietinę valiutą pirkti užsienio šalyje, vis dėlto geriausias sprendimas – konvertuoti pinigus gimtinėje, kadangi pinigų keitimas užsienyje gali sukelti gana didelių nuostolių, ypač jei nesate patyręs keliautojas, puikiai pažįstantis svetimos šalies kultūrą. Jei neturite kitos išeities, t. y. pinigų negalėjote konvertuoti Lietuvoje, užsienyje ieškokite oficialaus ir patikimo šalies banko. Nesileiskite viliojami vietinių keityklų pasiūlymais – paprastai šios įstaigos skelbia, kad įmonės neima jokio komisinio mokesčio, tačiau tai tėra dailiai skambantis melas – minėtasis mokestis (neretai kelis kartus viršijantis banko pasiūlymus) yra įtrauktas į valiutos kurso kainą.

Planuodami kelionę, turėtumėte iš anksto pasidomėti  pasirinktos šalies ar miesto saugumo lygiu. Daugelis informacinių gidų informuoja apie kišenvagių mėgstamus rajonus ir kvartalus. Neigiamą atgarsį įgijusios ir tokios gigantės kaip Barselona ar Maljorka. O štai Graikijos salos garsėja itin mažu nusikalstamumo lygiu. Patyrę keliautojai tvirtina, kad nesvarbu, kokią šalį pasirinksite, privalote būti itin atsargūs, lankydami garsiąsias šalies vietas ar dalyvaudami masinio susibūrimo renginiuose.