Kita,  Kultūra/Menas,  Laisvalaikis/Pomėgiai,  Pirkiniai/Paslaugos,  Verslas/Ekonomika

Investavimas: informacija norintiems įdarbinti pinigus

investavimasLietuvoje vis daugėja žmonių, kuriuos domina pinigų investavimas į įvairias sritis, tačiau pastebima, kad dauguma jų vengia savo pingines lėšas patikėti bankams t.y. terminuotieji indėliai ne visiems yra patrauklūs – baiminamasi bankų griūties, tuo labiau, kad kai kuriems žmonėms yra išlikęs kompleksas būtent dėl jau bankrutavusių komercinių bankų. Geriausia išeitis tiems, kurie niekuo nesidomi – investicijos į finansų brokerius. Šie specialistai gali jūsų pinigus „įdarbinti“ pelningose srityse, o tai reiškia, kad jūsų investicijos gali būti saugiai padidinamos tam tikra suma. Žinoma, nereikėtų galvoti, kad kiekvienas brokeris yra patikimas ir turintis daug patirties – yra istorijų, kuriose pasakojama apie prarastus pinigus, kuriais disponavo per mažą patirtį turintys brokeriai.

Investavimas yra rizikinga veikla, todėl tai yra viena iš priežasčių, kodėl tokia veikla turėtų užsiimti profesionalai. Elementari taisyklė – kuo saugesnė sritis, tuo mažesnė grąža. Tuo norime pabrėžti, kad jeigu jums yra siūlomas toks sandoris, kuris pabrėžia, kad jūsų investuota suma bus padidintą keletą kartų per metus, tai galimas atvejis, kad jūsų pinigai bus panaudoti rizikingoje sferoje arba baisiau – bus tiesiog pavogti. Patys pagalvokite – kas investuos kitų žmonių pinigus su tokia grąža? Tokie „brokeriai“ greičiau pasiimtų paskolą ir investuotų savo pinigus. Tai reiškia, kad kuo didesnė grąža, tuo didesnė rizika, o kalbant apie sumos padidinimą keletą kartų, galime drąsiai teigti, kad tada jūsų pinigai būtų investuojami į aukščiausią riziką turinčias veiklas.

Kas liečia investavimo galimybes, tai jūs be jokios abejonės galite tai daryti ir patys, tačiau kaip minėjome – be jokio domėjimosi galite savo pinigus prarasti. Paprasti žmonės dažniausiai investuoja į auksą, sidabrą, numizmatines vertybes, meno kūrinius ir t.t. Kas liečia tauriuosius metalus – juos pirkti geriausia per kainų smukimą, nes vėliau ko gero ta kaina kils į viršų. Numizmatinės vertybės turi būti perkamos atsižvelgiant į kelis faktorius – daikto amžių, tiražą, istoriją, būklę. Lietuvoje yra daug monetų kolekcionierių, tačiau tik besidomintys jų kolekcionavimu realiai sugeba iš to pasipelnyti. Kiekvienoje srityje būtina domėtis, tad jeigu investavimas su didele rizika jūsų nedomina, siūlytume pabandyti savo pinigus realizuoti minėtose srityse. Investuok saugiai – rinkis mažesnį pelną, bet didžiausią saugumą!